[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
:: دوره 24، شماره 2 - ( تير 1385 ) ::
جلد 24 شماره 2 صفحات 191-191 برگشت به فهرست نسخه ها
آیا تشابه شکل و بسته بندی دو داروی متفاوت می تواند موجب مرگ یک بیمار گردد؟؛ نامه به سردبیر
چکیده:   (1321 مشاهده)
آقایی 70 ساله با سابقه آسم مزمن که بیماری وی با مصرف هنگام لزوماسپری سالبوتامول کنترل گردیده و قادر به انجام فعالیت های روزمره بوده است، در یکسال اخیر به CHF خفیف با کسر جهشی 45% مبتلا و تحت درمان با دیگوکسین، دیلتیازم و لوزار قرار می گیرد. دو هفته قبل از فوت به دنبال ابتلا به حملات شدید تنگی نفس شبانه به اورژانس مراجعه و به دنبال تجویز آمینوفیلین و اکسیژن وضعیت وی بهبود یافته و در بررسی های به عمل آمده توسط متخصصین قلب و ریه مشکل خاصی نداشته است، به همین جهت با همان توصیه های قبلی ترخیص می گردد ...
متن کامل [PDF 72 kb]   (346 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: عمومى
دریافت: ۱۳۸۵/۶/۱۵
ارسال نظر درباره این مقاله
نام کاربری یا پست الکترونیک شما:

کد امنیتی را در کادر بنویسید >


XML     Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:


آیا تشابه شکل و بسته بندی دو داروی متفاوت می تواند موجب مرگ یک بیمار گردد؟؛ نامه به سردبیر. مجله علمی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران. 1385; 24 (2) :191-191

URL: http://jmciri.ir/article-1-1071-fa.html



دوره 24، شماره 2 - ( تير 1385 ) برگشت به فهرست نسخه ها
مجله علمی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران Journal of Medical Council of Iran
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 31 queries by YEKTAWEB 3638